Začali jste jezdit na kole? Vezměte s sebou i děti!

Celosvětová pandemie koronaviru ovlivňuje naše životy více, než bychom si byli na začátku letošního roku ochotni připustit. Ještě nedávno si nebyl nikdo schopen představit, že by se lidé z velkých kancelářských open space přesunuli domů, a přitom pracovali stejně výkonně. Stalo se, i proto, že firmy se neefektivních zaměstnanců pokusily co nejdříve zbavit.

Pokud jde o trávení volného času, stalo se něco ještě neuvěřitelnějšího. V České republice, zemi zaslíbené milovníkům alkoholu ve všech možných podobách, zavřely na dlouhé měsíce bary, hospody i restaurace. Zvykli jsme si. Stejně jako na desítky dalších zákazů a omezení, které v minulých měsících kratší či delší dobu platily.

Mění se ale také způsob, jakým nahlížíme na sport a zdravý životní styl. Pandemie je pomyslnou fackou všem lenochům a povalečům, kteří se zanedbávali. Ne že bychom si před letošním březnem neuvědomovali, že nějaké to kilo navíc nebo sedavé zaměstnání zadělávají na zdravotní problémy, ale ty byly tak nějak neurčité a kdesi v budoucnosti, ve stáří.

Koronavirus nicméně jasně ukázal, že pro lidi v dobré kondici je největší komplikace nuda v karanténě. Profesionální sportovci si obvykle projdou onemocněním, jako by nic, a za dva tři týdny už je znovu vidíme trénovat. Lidé, kteří nejsou fit, se s infekcí vypořádávají o poznání hůře. A tak hlavně během druhé vlny přibylo lidí, kteří navzdory zavřeným fitness centrům a posilovnám sportují.

Cyklistika je skvělá. I s malými dětmi

Jeden z nejzdravějších a zároveň nejdostupnějších způsobů, jak potrápit tělo, je cyklistika. Na rozdíl od běhu při ní netrpí klouby a úroveň zátěže snadno přizpůsobíte svým aktuálním možnostem. Česká krajina navíc cyklistice přeje, je členitá a každý si v ní snadno najde trasy, které odpovídají jeho stylu jízdy. Na kolo se kromě toho může vypravit celá rodina.

Starší děti mohou jezdit samy, ty mladší je třeba vozit. Skvělým pomocníkem vám v tomhle ohledu bude cyklosedačka Hamax Siesta Gray/Black. Ta patří mezi nejkvalitnější a nejbezpečnější sedačky na dětském trhu. Norskému výrobci sedačky, firmě Hamax, zcela oprávněně věří už čtvrtá generace rodičů. Přestože pochází z malého ostrůvku s krkolomným názvem nedaleko Osla, dnes jde o světoznámého výrobce cyklistického vybavení pro děti.

Také sedačka Hamax Siesta splňuje ty nejpřísnější evropské normy, včetně normy EN 14344, a tak se s ní nemusíte bát vyrazit ani do zahraničí. Je určena pro děti od devíti měsíců věku, horní věková hranice omezena není, váha však ano – nejvýše 22 kilogramů. Pokud se ale chystáte vyrazit na projížďku s dětmi mladšími jednoho roku, je lepší svůj záměr nejprve konzultovat s ošetřujícím pediatrem. Ne každé miminko takové aktivity dobře snáší.

Máte-li od lékaře zelenou, vaše dítko se za jízdy bude mít jako v bavlnce. Opěrky nohou jsou nastavitelné a navíc kryté, aby se nožičky dítěte nemohly nikam připlést. V opěradle je prolis pro dětskou helmičku, nejvhodnější jsou pochopitelně helmy od firmy Hamax, se kterými byla cyklosedačka testována. Prolis je navíc oporou pro hlavičku s helmou, takže se dítě necítí nepohodlně vinou nezvyklé zátěže hlavy.

Inovovaný systém nastavitelných upínacích popruhů se přizpůsobí tělíčku každého dítěte a zaručí, že jízda bude pohodlná i bezpečná zároveň. Název Siesta ostatně není zvolen náhodou, malé děti v této sedačce často klimbají, jakmile si na ni trochu zvyknou. Podobně jako jízda v kočárku, i plynulá jízda na kole s přiměřeným drncáním na ně má uklidňující účinky.

Navíc si dítě může vybrat, jestli ho poveze maminka nebo tatínek – cyklosedačka Hamax Siesta pasuje na pánská i dámská kola s průměrem rámu trubky od 28 do 40 milimetrů. Uchycuje se to prostoru za sedlem a pohodlně ji sklopíte dozadu až o 20°, pokud si to situace vyžaduje.

Jedna odpověď na “Začali jste jezdit na kole? Vezměte s sebou i děti!”

  1. Mám pocit, že jsou dneska spíše v oblibě kolečkové brusle, i když to nechápu. Na kole se dostanu dál, v mém věku nemusím stát, můžu sedět a kolo je i rychlejší. A pokud jde o výlet s malým, tak rozhodně volím raději sedačku a ani si neumím představit tlačení kočárku na kolečkových bruslích, jak to často potkávám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *