Sedačky dopředu

Moderní cyklosedačky zaujmou nejenom tím, že je s nimi spojena možnost pohodlné přepravy dětí, ale zaujmou například také svou konstrukcí. Hitem jsou v tomto směru sedačky dopředu. Ty jsou unikátní nejenom tím, kam a jak se umísťují, ale mohou zaujmout i vysokým jízdním komfortem pro dítě, stejně jako mohou zaujmout také svou bezpečností. Není to ale jediná přednost, jelikož lákadlem je také to, že jsou univerzální a není problém jejich montáž na v podstatě jakékoliv modernější jízdní kolo. Tedy například i na to vaše.

Jak sedačky dopředu vypadají?

Podívejme se na jejich základní charakteristiku. Tedy charakteristiku toho, jak sedačky dopředu konkrétně vypadají a co mohou nabídnout. Pokud budeme konkrétní, je třeba říci, jak je to s jejich umístěním. Už název jasně napovídá, jedná se o umístění do přední části jízdního kola. Pokud budeme konkrétní, tak to není  před řidítka, kde by to z hlediska bezpečnosti nebylo ideální. Dané cyklosedačky se totiž umísťují za řidítka, tedy nad středovou trubku, přímo před samotného jezdce. Nutno říci, že toto umístění je nejenom praktické s ohledem na to, že rodič na své dítě vidí, ale rozhodně není problém s tím, že by sedačka jakkoliv překážela.

Sedačka dopředu a její výhody

Jak jsme již uvedli výše, jednou z hlavních výhod je to, že rodič během jízdy vždy vidí na dítě v sedačce a tak může kdykoliv zastavit jakékoliv zlobení, nebo nestandardní chování. Sedačka dopředu mu tak umožní mít svého potomka stále pod dohledem. Dále nezapomínejme na to, že výhodou daného umístění je i to, že sedačka je co nejvíce vpředu, díky čemuž nijak výrazně nepřekáží a tak nastupování i sesedání z kola nedělá žádný problém. Díky umístění je také váha na kole umístěna jenom lehce před středem, což nijak výrazně neovlivňuje jeho celkovou ovladatelnost a bezpečnost jízdy. Toto umístění je plusem i pro samotné dítě, a to hlavně z toho důvodu, že během jízdy má dokonalý rozhled. A to nejenom do strany, ale i dopředu. Pokud jde o sedačku vybavenou předním rámem, může se během jízdy také držet, což usnadňuje opět ovladatelnost celého kola.

Mají cyklosedačky dopředu nějaké nevýhody?

Pokud ano, tak se jedná skutečně pouze o drobnosti. Cyklosedačky dopředu překypují výhodami, a tak negativa hledáme jenom velmi těžko. Jedním z nich může být to, že je dítě během jízdy vystaveno proudícímu vzduchu. Stačí však použít třeba sluneční brýle a jistota ochrany je zaručena. Stejně tak může být drobným negativem jízdy z prudkých kopců, kdy je třeba, aby cyklista přenesl váhu více na zadní část kola. Jelikož jde ale o jízdu s dítětem, která má být primárně opatrná, nejsou případné prudké sjezdy něčím, s čím by se cyklisté potýkali jakkoliv často.

Jak vypadá ideální cyklosedačka dopředu?

Prioritou by měla být její univerzálnost, díky čemuž ji půjde umístit na většinu současných pánských i dámských kol. Také by měla nabídnout kvalitní zpracování. To přispěje jak k celkové pohodlnosti převozu vašeho dítěte, tak má kvalita velký vliv i na bezpečnost. Chybět logicky nesmí ani různé prvky, jako třeba bezpečnostní popruhy. Zde je dobré vsadit spíše na jistotu osvědčených značek, které mohou být spojeny i s řadou certifikátů a osvědčení.

Cyklosedačka dopředu by měla odpovídat také věku, výšce a hmotnosti vašeho dítěte. Ty nejlepší modely s ním umí růst. Nabídnou nejenom jistotu velké nosnosti, ale i to, že jejich velikost je možné přizpůsobit s ohledem na věk i výšku dítěte. Dále je možné podívat se také designovým směrem, a to s ohledem na to, jaký vzhled bude mít daná sedačka s ohledem na tvar, stejně jako například i s ohledem na barevné provedení, které může být také zohledněno při výběru.