Sedačky na rám

Vozit dítě na kole dnes není jakýkoliv problém. Z jakého důvodu? Jelikož existují sedačky na rám. Jedno z nejvíce využívaných řešení u každého rodiče, který je vášnivým cyklistou a zároveň má zájem mít s sebou na svých cestách i svého potomka. A to tak, že ten bude umístění v sedačce, která mu dopřeje po celou dobu jízdy komfort a pohodlí, ale také bezpečí.

Jak sedačky na rám vypadají a fungují?

Pokud bychom se na sedačky na rám měli podívat blíže, je rozhodně nutné říci, že velmi připomínají produkt, kterým jsou sedačky na nosič. Důvodem je to, že jsou také umístění v zadní části jízdního kola. Jsou však spojeny s možností umístění i bez existence nosiče. Ten dnes sportovní kola moc často nemají a dokupovat ho právě kvůli umístění cyklosedačky by bylo poměrně zbytečné. Proto je konstrukce tohoto řešení unikátní v tom, že dovolí montáž na samotný rám kola. Konkrétně tak, aby se samotná sedačka nacházela v zadní části kola, tedy za sedlem. To výrazně zvýší stabilitu a celkovou vyváženost kola. Pokud jde o upevnění, je obvykle využívána ta část rámu, tedy ta trubka, která vede od sedla ke středovému převodovému kolečku. K té se tento typ sedačky připevní a ta by následně měla dokonale držet.

Sedačka na rám má celou řadu výhod

Jedno pozitivum jsme již zmínili. Je spojeno s celkem jednoduchou a stabilní montáží. Zde bychom neměli zapomínat ani na to, že sedačka na rám zaujme také svou univerzálností. Není problém s její montáží na celou řadu současných jízdních kol. Hlavně potom těch, které nemají nosič. Mezi další pozitivum rozhodně patří umístění vašeho dítěte. Jelikož není vpředu, nemusíte se bát toho, že by se stalo hlavním terčem odletujících kamínků, stejně jako není třeba mít obavy ze srážky s hmyzem, nebo z toho, že na něho budou létat nečistoty od ostatních cyklistů, nebo vozů. Navíc je dítě dobře kryto i v případě nenadálé čelní kolize, jelikož bude bezpečně schováno za svým rodičem, což může eliminovat jakékoliv úrazy.

Cyklosedačky na rám moc nevýhod nemají

Pozitiv je v souvislosti s tímto řešením více než dost. Pokud bychom měli zmínit i případná negativa, rozhodně je budeme hledat jenom těžko. Snad jenom v souvislosti s tím, že vaše dítě nevidí dopředu, ale dívá se jenom do zad toho, kdo ho veze. Druhým drobným negativem může být to, že ho jako rodič nevidíte. To je ale kompenzováno mnoha prvky z bezpečnostní výbavy díky čemuž rozhodně jakákoliv nestandardní situace nehrozí.

Cyklosedačka na rám by měla být vždy tou nejlepší

Podle čeho by měla být cyklosedačka na rám vybrána? Primárně se soustřeďte hlavně na technické parametry. Tedy na to, aby vám sedačka na kolo nabídla odpovídající nosnost, stejně jako velikost určenou vašemu dítěti. Dnes lze vybrat i takové, které s ním díky možnostem nastavení doslova rostou. Není tedy problém převážet dítě třeba i do šesti let jeho věku. Dále neopomíjejte také kvalitu. Zde se vyplatí zohlednit jak použitý materiál, tak i jeho zpracování. Roli by měly hrát také jednotlivé bezpečnostní prvky. Nic nezkazíte, pokud vsadíte na osvědčené a známé značky, které v této oblasti nemají problém. Jako potvrzení si můžete prohlédnout i různé certifikáty a výsledky testů.

Také nezapomínejte zohlednit i pohodlnost cyklosedačky, aby se v ní dítě cítilo skvěle i na delších cestách. To poslední, na co je dobré také hledět, je vzhled. Dnes už není problém využít různých moderních designů, které zaujmou nejenom svým tvarem, ale rozhodně dokážou výrazně zaujmout také svými barevnými kombinacemi. Díky nim bude sedačka dokonale ladit s odstínem vašeho kola. I to může být jeden z parametrů, na které můžete hledět, pokud tu pravou aktuálně vybíráte.