Sedačky na nosič

Mít své dítě během jízdy na kole není absolutně nic nemožného. Právě naopak. Pro každého vášnivého cyklistu, který chce mít svého potomka blízko sebe, jsou určené cyklosedačky. Řešení, díky kterému lze dítě pohodlně usadit na kolo dospělého člověka a následně vyrazit vstříc jakkoliv zajímavé cestě. Co je nutné říci, to je rozhodně fakt, že cyklosedačka dnes může existovat v mnoha typech. Jeden z nejrozšířenějších je ten, který se označuje jako sedačky na nosič. Jak už vyplývá ze samotného názvu, jedná se o řešení, které se umisťuje právě na nosič kola.

Jak sedačky na nosič vypadají?

Podívejme se na jejich stručnou charakteristiku. V první řadě je spojena s tím, že sedačky na nosič se skutečně umisťují na zadní část jízdního kola, tedy na jeho samotný nosič. Jedná se o celkem dobré umístění z hlediska případného vyvážení. Obecně se předpokládá, že se na nosiči bude vozit něco těžšího a tak je tomu celé kolo uzpůsobeno. Proto zde není obvykle potíž ani se sedačkou. Jakmile je na svém místě, může do ní být posazeno dítě a následně není problém vydat se na cestu. Montáž nemusí být díky propracovanému systému upevnění nijak složitá a samotná manipulace je dnes také celkem hračkou. A to hlavně pro použití materiálů, díky kterým je samotná hmotnost sedaček snížena na minimum v podobě několika nižších kilogramů.

Jaké má sedačka na nosič výhody?

Podívejme se společně na to, jaké jsou hlavní výhody, které sedačka na nosič má. Mezi klíčová pozitiva rozhodně patří to, že je cyklosedačka umístěna na velmi dobrém místě, kde je zajištěna celkem vysoká stabilita a kolo není nijak výrazně nevyvážené. Výhodou je také to, že dítěti nehrozí jakékoliv poranění, a to z toho důvodu, že je skryto za svým rodičem. Není tedy nutné obávat se toho, že by dítěti ublížila třeba srážka s hmyzem, nebo případný kamínek, který odletí od automobilu, nebo jiného cyklisty. Stejně tak se v případě kolize není třeba obávat toho, že dítě případný problém odnese jako první.

Jaké mají cyklosedačky na nosič nevýhody?

Jsou i nějaké nevýhody? Ano, ale nutno říci, že se jedná spíše jenom o malé drobnosti. Tou první nevýhodou, kterou mohou cyklosedačky na nosič mít, je rozhodně to, že dítě nemá během jízdy téměř žádný výhled. Pokud se chce kochat okolím, může se dívat maximálně do stran, jelikož při pohledu dopředu zde uvidí výhradně jenom záda svého rodiče. Druhou nevýhodou může být to, že rodič během jízdy na své dítě nevidí a tak neví, co se za ním na sedačce děje. Obvykle ale není nutné mít jakékoliv obavy, jelikož dnešní sedačky nabídnou takové bezpečnostní prvky, díky kterým jakýkoliv problém v podstatě nehrozí.

Cyklosedačka na nosič a její výběr

Chcete, aby byla cyklosedačka na nosič vybrána správně? Není to zase až tak velký problém. Možností je na trhu celá řada. My doporučujeme hlavně osvědčené značky, kde je jistota vysoké kvality použitých materiálů, je zde jistota prvotřídního zpracování, stejně jako nechybí ani jistoty spojené s bezpečností. Dále by měl hrát při výběru typ montáže. Zde je důležité, aby cyklosedačka dobře seděla na vašem nosiči. Dnes už není problém dokoupit různé redukce, díky čemuž lze říci, že problémem není ani univerzálnost daných sedaček.

Roli při výběru by měl hrát také věk, výška a váha vašeho potomka. Hitem jsou určitě takové cyklosedačky, které mají tu výhodu, že dokážou s konkrétním dítětem takzvaně růst. Dají se tedy nastavit tak, že budou plně vyhovovat těm nejmenším dětem, třeba do jednoho roku, stejně jako mohou být využívány také těmi dětmi, kterým je okolo šesti let. Ideální cesta, když do sedačky na kolo chcete investovat jenom jednou a při tom ji využívat po mnoho let.